بارگیری...
دیمیتر فرگرنس Demeter Fragrance

دیمیتر فرگرنس Demeter Fragrance

خانه عطر دیمیتر فرگرنس Demeter Fragrance (که خانه عطر در اروپا نامیده میشود) یک شرکت بسیار بزرگ در نیویورک است که بیش از 200 عطر مختلف را بر اساس رایحه های روزمره و موضوعی مانند پودر بچه ، خاک ، مواد غذایی و گوجه فرنگی تولید کرده است.

دیمیتر "Demeter" توسط کریستوفر برزیوس Christopher Brosius، عطرساز سابق برند آرایشی کیلز، در سال 1993 به عنوان پروژه ای برای "بطری کردن" رایحه های روزمره به ادکلن های شخصی و قابل استفاده تأسیس شد. در سال 1996 اولین سه ادکلن تولید شده Dirt  (خاک)، Grass (سبزه) و Tomato (گوجه فرنگی) به فروشگاه های بزرگ نیویورک انتقال یافتند. این سه رایحه فروش خوبی داشته و منجر به معرفی بیشتر عطرهایی مانندGin & Tonic (آبجو و مقوی)، Baby Powder (پودر بچه) و بازی play-doh شدند.

شعار دیمیتر فرگرنس در ایجاد عطر این است که «خاطرات را زنده کنند و به مرور زمان خاطره بسازند».  دیمتر فرگرنس به دنبال یک رویکرد نوآورانه، عطرهایی از‌ ترکیبات طبیعی و نت های تصویرساز ایجاد می‌کند. هدف آنها این است که هر روز لبخند را بر لب های شما بنشانند، نت های قابل تشخیص فقط وقتی برای شما معنی دار هستند که قبلا به مشام شما رسیده باشند. به بیان ساده، این عطرها هستند که خاطرات را برمی‌انگیزند.

عطرهای دیمتر فرگرنس دارای هرم کلاسیک نت های بالا، میانه و پایه نیستند، بلکه همه با‌ ترکیب خطی ایجاد می‌شوند و با گذشت زمان تغییر نمی‌کنند. تمام محصولات آنها به غیر از صابون که در ایتالیا تولید می‌شود، در آمریکا ساخته می‌شود. 

بروزیوس خانه عطر Demeter fragrance را در سال 2002 به بازاریابی آزادی (freedon marketing) فروخت و مارک کرامز مدیر آن شد.

در سال 2007 ،دیمیتر فرگرنس Demeter Fragrance مجموعه Jelly Belly Collection (بر اساس دستور العمل های لوبیای ژله ای Jelly Belly) ، مداد رنگی ، صابون خالص و مخلوط زرده تخم مرغ و شیر  را معرفی کرد.

در سال 2015، Demeter Fragrance در انگلستان به عنوان خانه عطر راه اندازی شد زیرا نام "Demeter" که به الهه یونان باستان اشاره دارد، در حال حاضر توسط شرکت دیگری استفاده می شد. در همان سال ، دیمتر /خانه عطر (Mountain Air) رایحه کوه را که رایحه ای از هوای آلاسکا است تولید کرد.

کلینت ایستوود بازیگر و کیت ماس سوپرمدل هر دو اعلام کردند که رایحه خاک دیمیتر را استفاده می کنند، در حالی که درو بریمور بازیگر آبجو و مقوی را مصرف می کند.

در سال 2016، محصولات Demeter در حدود 35 کشور مختلف در سراسر جهان به فروش می رسید. در انگلستان بیش از 100 عطر در وب سایت The Library of Fragrance در دسترس است و پرفروش ترین های این برند را می توان در بیش از 1000 فروشگاه در سراسر انگلستان یافت.

عطرهای دمتر با غلظت ادکلن هستند (2-4٪ روغن عطر درون حامل الکل)، در مقایسه با قالب های رایحه ای که معمولاً دیده می شوند ، مانند "eau de toilette" یا "eau de parfum" که نسبت روغن عطر بیشتری دارند به الکل و بنابراین ممکن است روی پوست فرد استفاده کننده مدت بیشتری دوام داشته باشد. [نیاز به منبع]

برخی از رایحه های معروف تر عبارتند از: Angel Food ، Baby Powder ، Carrot ، Cosmopolitan Cocktail ، Leather ، Paperback ، Play-Doh Riding crop ، Sushi ، Pipe Tobacco ، Turpentine ، Snow.

نت های عطرهای گل دیمتر فرگرنس از اسانس گل‌ها تهیه شده است. اما برای تولید رایحه هایی که شبیه بوی کیک، جین و تونیک، سواحل هاوایی یا کیک انجل هستند از تکنولوژی به نام هداسپیس استفاده می‌کنند. آنها هوای اطراف منبع بو یا خود بو را آنالیز می‌کنند و مولکول های معطر را از هم جدا می‌کنند. 

گفته می‌شود که مغز انسان می‌تواند تنها 130 مولکول معطر را از هم متمایز کند. با جداسازی مولکول های معطر، آنها اجزای طبیعی مختلف را تا زمان پیدا کردن نت یکسان با هم‌ ترکیب می‌کنند.

نظرات کاربران

نظر بدهید