بارگیری...
قدرت رایحه در تبلیغات

قدرت رایحه در تبلیغات

بویایی یک حس اجتناب ناپذیر است که به اندازه گیری محیط اطراف ما کمک می کند و یک پاسخ غریزی و احساسی را بر می انگیزاند. تعجب آور نیست که در محیط های تبلیغاتی اشباع شده، رایحه نوعی ارتباط موثر است که باعث ایجاد پذیرش و یادآوری نام تجاری می شود ، اما چگونه؟

علم پشت بازاریابی رایحه

رایحه یک مکمل بازاریابی قدرتمند است که قدرت بصری را افزایش می دهد و ثابت شده است که فروش را افزایش می دهد. نشان داده شده است که استفاده از رایحه در بازاریابی می تواند تا 19٪ درک پیام تجاری و تا 10٪ فروش را افزایش دهد(دانشگاه سنت گالن). بعلاوه، دانشمندان معتقدند که وقتی یک تصویر را می بینیم ، اگر آن را با بو مرتبط کنیم ، مدت طولانی تری آن را به یاد می آوریم.

محلولهای معطر در  OOH

OOH یک انتخاب طبیعی برای محصولات دارای رایحه است ، در حالی که یکپارچه سازی رایحه برای این محصولات باعث می شود که در بین محصولات صرفا بصری بیشتر برجسته شوند. افزودن عناصر صدا ، بینایی و چشایی می تواند یک تجربه چند حسی قدرتمند و همه جانبه ای ایجاد کند. لازم به یادآوری است که تجربه همان چیزی است که به رایحه معنا می بخشد و خاطره ایجاد می کند ، بنابراین انتخاب رایحه مناسب و متناسب با پیام و نام تجاری برند ضروری است.

فعال سازی رایحه در  OOH

اهداف برندها در استفاده از رایحه به دسته محصول بستگی دارد. با این حال ، برای همه دسته ها ، استفاده از رایحه ، محصول را به سطح بعدی تجربه همه جانبه منتقل می کند ، که باعث توجه و قصد خرید می شود. بسته به هدف می توان به روش های مختلفی فعالیت را انجام داد:

-  توزیع های به موقع، یک تجربه همه جانبه و شگفت آور ایجاد می کنند که باعث ایجاد آگاهی می شود

-  دکمه ها یا فراخوان های صفحه لمسی مشاغل تجاری فعالی را تشویق می کنند که یادآوری و توجه را افزایش می دهند

- فعال سازی از طریق تلفن همراه یا برنامه ها به سمت آنلاین شدن سوق می یابد، ترافیک ایجاد می کند و می تواند برای ایجاد لیست های کاربر استفاده شود.

غذا

برندهای غذایی از رایحه برای افزایش آگاهی از یک محصول جدید استفاده می کنند و تجربه مختصری از محصول را به مخاطب ارائه می دهند. استفاده از یک روش هوشمند (چه از نظر جغرافیایی از طریق شبکه های مجاور، یا از نظر زمانی از طریق DOOH پویا) باعث تحریک جوانه های چشایی و ذخیره آن می شود.

عطرها

آزمایش و نمونه گیری برای کمپانی های عطر بسیار مهم است ، و محصولات دارای رایحه را به بهترین نوع خود تبدیل می کند. به همین ترتیب ، برندهای دارای ویژگی های رایحه مانند کالاهای خانگی ، به همان اندازه از پخش کننده های بو بهره مند شده اند.

مسافرت و گردشگری

صنعت گردشگری نیز از ابزار فعال شده با رایحه برای انتقال مخاطبان به مقصد استفاده می کند. بوی اقیانوس یا جنگل که افکار مثبت و آرامش بخشی را برانگیخته ، واکنش تداعی کننده و عاطفی نسبت به یک مارک تجاری را ایجاد می کند.

نظرات کاربران

نظر بدهید