بارگیری...
چرا عطرها هدایای فوق العاده ای هستند

چرا عطرها هدایای فوق العاده ای هستند

عطر یک هدیه شخصی است

آیا می توانید به همه عطر دهید؟ احتمالا نه. عطر فقط رایحه نیست. بیشتر "نفس" بدن است، هاله ای نامرئی و در عین حال فوق العاده قوی که اثری پاک نشدنی از خود به جای می گذارد. عطرها هدیه ای شخصی و عملاً صمیمی است که فقط باید به دوستان و نزدیکان اهدا شود. آنها بهترین هدایا برای زوج های عاشق ، بهترین دوست، رفیق کار یا حتی هدیه دادن به کارمندان مورد علاقه خود در شرکت خواهند شد. همچنین ، عطرها را فقط برای خانمها تداعی نکنید – مردها نیز دوست دارند.

هر یک از ما منحصر به فرد هستیم. همه ما عادت ها ، ترجیحات و سلایق خودمان را داریم. در حقیقت ، ما حتی بوها را به روش های مختلف خود درک می کنیم.

شخصی از بوی لطیف چمن تازه بریده شده لذت می برد ، دیگری از رایحه نیروبخش میوه های مرکبات دیوانه می شود و دیگران نمی توانند زندگی خود را بدون بوهای زنده گیاهی تصور کنند. میلیون ها رایحه ، ترکیب و آمیزه وجود دارند و هرکدام از آنها طرفداران خاص خود را دارند. قبل از اینکه به کسی عطر بدهید ، باید شخصیت او را درک کنید ، آنچه را دوست دارد را بفهمید، و به خواسته های مخفی او پی ببرید. فقط به این ترتیب هدیه شما به هدف می خورد. اما اگر بدون هیچ مشاهده و استنباط اساسی و هیچ شناختی از شخص رایحه هدیه بدهید، ممکن است ناامید کننده باشد.

چرا به افرادی که به آنها اهمیت می دهیم هدیه می دهیم؟ برای جلب رضایت عزیزانمان ، برای اینکه احساساتمان را نشان دهیم و آنها را کمی ملموس تر کنیم. هدیه تنها در صورتی شایسته است که شخصیت و سلیقه شخصی را که برایش در نظر گرفته شده در نظر بگیرد. از این بعد نگاه کنید - آیا دوست دارید اولین چیز در قفسه سوپرمارکت را به عنوان هدیه دریافت کنید؟ آیا چنین هدیه ای گرامی و قدردانی خواهد شد؟ یا دوست دارید دوست یا عزیزتان تلاش بیشتری برای هدیه بکنند؟ پاسخ این مسئله مطمئناً "بله" است. بنابراین ، قبل از اینکه عطر را در یک بطری زیبا تحویل دهید ، لحظه ای وقت بگذارید و به شخصی که قصد هدیه دادن را دارید فکر کنید: آیا این عطر واقعا نشان دهنده شناخت شما از این شخص است؟

 

معانی پنهان پشت بو

برای اینکه یک عطر را یک هدیه معنی دار کنید ، باید آن را با دقت انتخاب کنید. برای شروع بدانید که چرا شخصی که به او علاقه دارید این رایحه خاص را دوست دارد. شاید این خاطرات عزیز گذشته و یا معاشرت با افرادی که اثری در زندگی خود برجای گذاشته اند را بیدار کند. یا شاید این بو باعث تسکین و آرامش شود و یا بالعکس باعث تسریع و الهام بخشیدن به تسخیر جهان است. شاید این عطر فرصتی باشد ، حداقل برای یک دقیقه ، برای فرار از زندگی روزمره ، کنار گذاشتن افکار منفی و رسیدن به آرامش خاطر. وقتی می فهمید که چرا عزیز شما این بو را دوست دارد ، می توانید یک قدم به درک درون او و خود او نزدیک شوید.

عطر بخش مهمی از تصویر شخص است اما بر خلاف لباس و لوازم جانبی ، هیچ برچسبی روی بو وجود ندارد. بله ، رایحه هایی وجود دارد که همه می شناسند ، مانند شنل شماره 5 افسانه ای ، اما اغلب ما نمی دانیم این بو از کجا بوجود آمده یا چه کسی آن را ایجاد کرده است. اگر رایحه مورد علاقه دوست خود را می دانید ، تهیه یک هدیه فوق العاده چندان سخت نیست. با این حال ، اگر هیچ سرنخی در مورد آن ندارید ، پس انتخاب یک هدیه به یک ماجراجویی واقعی تبدیل می شود. می توانید از دوستان دوستتان بپرسید، یا با استفاده از قدرت مشاهده خود بفهمید که به چه رایحه ای جذب می شود، یا حتی خود را به عنوان یک متخصص عطر امتحان کنید و سعی در یافتن عطری مناسب در فروشگاه کنید. وقتی جرقه ای از لذت را در چشمان آنها مشاهده کردید تمام کوششهای شما نتیجه می دهد زیرا هدیه شما به آن نقطه هدف برخورد می کند.

 اگرچه برای هدیه دادن به افراد گزینه های مختلفی پیش رو  دارید اما عطرها ویژگی هایی دارند که می توان همیشه به عنوان بهترین هدیه و ارزشمند روی آن ها حساب کرد. بهترین هدیه ای که اگر به درستی انتخاب شود مورد پسند هر شخص دریافت کننده ای قرار می گیرد. عطر ها هدیه هایی هستند که هم گرانبها و ارزشمند هستند و هم به کار می آیند.

چرا عطر بهترین هدیه است؟

۱-عطرها هدایایی کوچک و جمع و جور هستند.

حمل و کادوپیچ کردن شیشه های عطر آسان است. سایز کوچک عطر برای غافل گیر کردن فرد دریافت کننده هدیه بسیار کارساز است در صورتی که اگر سایز آن بزرگ می بود حمل آن دشوار بود. اندازه ی کوچک این نتیجه را نیز در پی دارد که حمل و نقل آن در بین کشورها آسان و مقرون به صرفه است. و برای بسیاری از فروشندگان عطر و ادکلن هزینه های ناشی از حمل و نقل عطرها قابل اغماض است.

۲- امکان خرید عطر با هر توان مالی امکان پذیر است.

اگر چه عطرها با ارزش و لوکس هستند اما خرید عطرها با هر بودجه ای امکان پذیر است. شیشه های بزرگ و گران قیمت عطر هدیه ای ارزشمند و ستودنی است اما شیشه های کوچک نمونه ی آن نیز هستند که قیمت پاینی تری دارند. اگر چه برخی عطرها قیمت های بسیار گرانی دارند اما به راحتی می توانید عطری با قیمتی که مد نظرتان است پیدا کنید.

۳-بسته بندی زیبا

درست است که عطر در درجه اول به خاطر بو و رایحه اش خریداری می شود. اما تولید کنندگان زیادی وقت و سرمایه خود را صرف ساخت شیشه ها و جعبه های زیبای عطر می کنند. بسیاری از مردم به خاطر زیبایی شیشه های عطر آن ها را در شلف های حمام در معرض نمایش قرار می دهند. همچنین از این شیشه های شکیل می توان دوباره استفاده کرد. جعبه های عطر نیز آن قدر خوب و زیبا طراحی می شوند که افرادی که وقت و تمایلی به کادوپیچ کردن عطرها ندارند نیازی به کادوپیچ کردن آن نمی بینند.

۴-عطر طیف گسترده ای از رایحه های مختلف را شامل می شود.

چهار نوع رایحه ی اصلی برای عطرها وجود دارد که عبارتند از: رایحه ی شرقی، رایحه گل، رایحه خنک، رایحه چوبی. اما این بدان معنی نیست که عطرها تنها با این چهار رایحه وجود دارند. همچنین عطرها در انواع مردانه و زنانه طراحی شده اند. صدها نوع عطر در مغازه یا فروشگاه آنلاین وجود دارد اما در نهایت فرد باید از بین آن ها عطری را پیدا کند که مناسب فرد دریافت کننده هدیه باشد. رایحه عطرها شامل رایحه های سنتی نظیر گل ها و ادویه جات نیز هستند اما عطرهایی که معروف ترند عطرهایی هستند که رایحه ی گیاهان تازه چیده شده را دارند نظیر گیاه کتان.

۵-عطرها در شکل های مختلفی وارد بازار می شوند.

حتی اگر دوست شما تمایل ندارد از شیشه عطرهای رایج و مرسوم استفاده کند. می توانید از فرم های دیگر عطرها استفاده کنید. لوسیون های معطر و ضدشوره ها، مام و…نیز محبوب هستند چرا که علاوه بر بوی دل مطبوع شان کاربردی تر نیز هستند. عطرهای جامد برای سفر و تماس مستقیم گزینه ی خوبی هستند. اسپری های خوش بو کننده  که بوی ملایمی دارند به سادگی قابل استعمال هستند و برای ورزشکارانی که می خواهند بعد ورزش احساس تازگی و شادابی کنند مناسب می باشد. عطر در شکل ها و اندازه های متفاوتی وجود دارند. اگر خیلی تردید دارید که عطری خاص مورد پسند گیرنده ی هدیه است یا نه، یک  شیشه ی کوچک آن یا اسپری ملایم آن را تهیه کنید.

۶-اگر رایحه ی مورد علاقه ی تان را می دانید خرید عطر بسیار آسان است.

اگر می دانید کسی که برایش عطر می خرید به چه رایحه هایی علاقه مند است. خرید عطر آسان تر می شود.

۷-گاهی عطرها قابل پس دادن هستند.

بزرگ ترین نگرانی که هنگام خرید یک هدیه پیش می آید این است که فرد گیرنده آن را دوست نداشته باشد. چرا که افراد سلیقه های متفاوت دارند و هر نوع رایحه ای مورد پسند همه نیست. با این حال برخی از فروشندگان قوانین خاصی برای پس گرفتن عطرها دارند. از آن جایی که عطرها اغلب گران هستند قبل از خرید از سیاست فروشنده برای پس گرفتن عطر مطلع شوید. برای مثال این که تا حداکثر چند روز می توانید آن را برگردانید و....

نظرات کاربران

نظر بدهید