بارگیری...
سیر عطر در فرانسه

سیر عطر در فرانسه

عطر طی اعصار طولانی مسیر حرکت خود را به سمت کمال فراهم کرد همانند تاریخ عطرها نیز غیرقبل لمس و گاهی زودگذر و فرار هستند.تاریخ، محمل نمونه های فراوانی از افراد مشهور و سلایق عطری آن هاست.

گفته شده است که هنری سوم پس از بوییدن لباس های تازه از تن کنده شده ی ماری کلیوز به ناگهان عاشق او گشت. هنری چهارم به بدبویی مشهور بود طوری که وقتی ماریا مدیچی برای اولین بار او را دید، از بوی بد او ازحال رفت. هنری در حدی به بوی طبیعی خودش ودیگران علاقمند بود که در یکی از مشهورترین نامه هایش به معشوقه اش نوشت (عشق من،ازشستشوی بدنت بپرهیز، هشت روز دیگر به خانه برخواهم گشت) پادشاهان فرانسه و دربار آن ها استفاده از عطر را کاملا آزاد گذاشته بودند. لویی سیزدهم رایحه ی بهار نارنج را دوست می داشت و مشاور ارشد او کاردینال رچریو، به رایحه گل علاقه داشت و این رایحه از آپارتمان او به مشام می رسید. لوئی چهاردهم

اداه خورشید، همراه معشوقه اش مادام دامونتسیان عطر مورد علاقه ی خود را می ساختند و لویی پانزدهم و معشوقه هایشدر معطر کردن دربار زیاده روی میکردند به طوری که حتی فواره ها نیز از افزودن عطر در امان نبودند. در نهایت ، بانوان فرانسوی که آخرین آن ها ماری آنتوانت  همسر لویی انزدهم بود، بهای این زیاده روی خودرا با گیوتین پرداختند.

نظرات کاربران

نظر بدهید