بارگیری...
تام فورد Tom Ford

تام فورد Tom Ford

از بازیگری در تبلیغات تلویزیونی تا استخدام در گوچی...

آقای Thomas Carlyle Fordکه امروزه او را بیشتر با نام Tom Fordمی‌شناسند؛ طراح مد آمریکایی است که در سال 1961 در تگزاس آمریکا به دنیا آمد. او ابتدا در رشته تاریخ و معماری به تحصیل پرداخت اما یک سال بعد به بازی در آگهی های تلویزیونی پرداخت، سپس در نیویورک تحصیلات خود را در رشته طراحی داخلی درمدرسه طراحی پارسونز به پایان رساند و بعد از آن به پاریس رفت و یک سال در خانه مد Chloeمشغول به کارآموزی شد . در سال 1988 در کمپانی Perry Ellisمشغول به کار شد اما بدلیل عدم سازگاری با طراحی آمریکایی به کمپانی Gucciرفت.

گوچی در سال1990 به مرز ورشکستگی رسیده بود که استخدام تام فورد و به کارگیری ایده‌های خلاقانه وی، ارزش این برند را تا سال 1994 به $3.4 میلیارد رساند و به پست مدیر تولید ارتقا درجه داده شد و بعد از اینکه گوچی سهام ایوسن لورن را خرید، تام فورد مدیر تولید ایوسن لورن شد.

 

تاسیس تام فورد

در سال 2004، تام فورد پس از آن که با روسای گوچی برای ادامه فعالیت‌های خود در این شرکت به توافق نرسید، شرکت و برند خود به نام Tom Fordرا تاسیس کرد.

زمانی که این طراح مد، گوچی را ترک کرد، ارزش آن به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده و گوچی به عنوان یکی از بزرگترین و سودآورترین برندهای لوکس جهان شناخته می‌‍شد.

تام فورد در سال 2006 اولین عطرخود را معرفی کرد و برنده جوایز زیادی از شورای طراحان و منتقدان آمریکا شده است و تا سال 2016 توانست 58 عطر را در کارنامه خود به ثبت برساند.

نظرات کاربران

نظر بدهید