بارگیری...
بوگاتی/Bugatii

بوگاتی/Bugatii

کمپانی بوگاتی (Bugatti) یک برند اتومبیل سازی فرانسوی با شهرت جهانی است که توسط اتوره بوگاتی (Ettore Bugatti) تاسیس شده است. یک طراح اتومبیل و یک مهندس ایتالیایی که در فرانسه زندگی و کار میکرد. آقای بوگاتی بعد پایان دوران مدرسه و سپری کردن دوره ای کوتاه در فرهنگستان هنر، در کارخانه تولید دوچرخه و سه چرخه سازی مشغول به شاگردی شد. او در آن زمان 17 ساله بود. ایشان در اولین سه چرخه موتور محور خود را در آن جا ساخت. پس از آن به وسیله سرمایه گذاری برادران Gulinelli در سال 1900، اولین اتوموبیلش را هم ساخت. این خودرو برنده جایزه نمایشگاه صنعتی بین المللی واقع در میلان شد. از سال 1900 تا 1904 او به عنوان مدیر فنی در کارخانه تولید ماشین De dietrich مشغول به کار شد. پس از آن او در Emi mathias به مدت 2 سال کار کرد. جایی که او ماشینی برای موتوری 4 سیلندر را طراحی کرد. 

آقای اتوره بوگاتی در زمینه طراحی ماشین های مسابقه نیز بسیار پرشور بود. او در سال 1906 یک خودرو با یک موتور 50 اسب بخاری توسعه یافته را طراحی و آن را به کمپانی Deutz فروخت. بلاخره در سال 1909 او کمپانی خودروسازی خودش را در Molsheim تاسیس کرد. منظقه ای در آلزاس فرانسه که در آن زمان متعلق به آلمان بود. یک سال بعد پنچ خودرو ساخته شد و همه ان ها نیز به فروش رفت. دستیار او آقای ارنست فردریش اتومبیل بوگاتی را در مسابقات راند و مدل های بوگاتی به عنوان اتومبیل های با کیفیت مسابقات قدردانی شد. رویای بوگاتی برای ساخت ماشین لوکس (Luxuious) در سال 1926 به حقیقت تبدیل شد. اسم آن رویال (Royale) یا رویال بود. تنها 3 عدد از ماشین رویال ساخته شد و فروش رفت. در سال های رکود مالی، مشکلات مالی برای شرکت بوگاتی به وقوع پیوست اما بوگاتی موفق شد قرارداد ساخت قطاری با سرعت بالا را با دولت فرانسه به امضا برساند.

در سال 1945 بوگاتی از دنیا رفت. یک شرکت ایتالیایی به نام Romano Artioli در سال 1991 نام تجاری اورا احیا کرد ولی آن شرکت دوام نداشت و بعد از تولید 150 ماشین در 4 سال یعنی تا 1995 دوباره بسته شد. درنهایت کمپانی قدرتمند فولکس واگن نام تجاری بوگاتی را خریداری کرد و کارخانه Molshrim را دوباره بازگشایی کرد. در سال 2005 این شرکت بوگاتی ویرون (veyron) را به شکلی بسیار لوکس طراحی کرد. خودرویی بسیار سریع با طراحی منحصر به فرد و خاص !

در سال 1999 به مناسبت جشن بزرگداشت 100 سالگی این کمپانی و البته به احترام خالق آن یعنی اتوره بوگاتی برپا گردید و عطری به نام Design & Motion Bugatti for men برای مردان تولید گردید. این عطر شعار لوکس و خبرگی را نشانه گرفته بود. رایحه ای چوبی و ادویه ای و البته گرم و شیرین که مناسب زمستان و پائیز است.

بخش طراحی و تولید عطر و ادکلن این کمپانی را گروه Jacques Bogart Group بر عهده گرفته اند و تا کنون 3 عطر را به صورت رسمی وارد بازار لوازم آرایشی و عطر و ادکلن کرده اند همچنین یک عطر به صورت غیر رسمی در سال 2013 روانه بازار شده است که از نظر بنده یک سروگردن از 3 عطر قبلی بهتر بوده است . نام آن Infinitblue میباشد که رایحه شگفت انگیزی دارد . عناصری همچون برگ بنفشه، برگ تنباکو ، برگ چای و ادویه های جذاب و پر حرارت بلو اینفینیت را ساخته اند.

 

نظرات کاربران

نظر بدهید