بارگیری...
چگونه یک عطر تمام عیار را بدون بو کردن انتخاب کنیم

چگونه یک عطر تمام عیار را بدون بو کردن انتخاب کنیم

با توجه به اتفاقات اخیر به خرید آنلاین عادت کرده ایم و همانطور که رفته رفته به آغاز سال جدید نزدیک می شویم، خرید آنلاین ساده ترین و البته ایمن ترین راه برای به دست آوردن هر آنچه که نیاز داریم به نظر می رسد. اما چه می شود اگر لیست شامل خرید یک عطر خوشبو باشد؟

خبر خوب این است که می توان بدون استشمام عطر مناسب را انتخاب کرد.

اگر رایحه یک عطر با ظرافت خاصی شما را به یاد باغ‌های سیب می‌اندازد؛ پس از زیرنت‌ها مرکبات مثل سیب در آن استفاده شده است. پرفیومرها در عطرها، انواع نت‌ها حتی ادویه‌های مانند انیسون ستاره‌ای تا دارچین اضافه می‌کنند تا تجربه رایحه یک عطر برای شما به یک شگفتی فراموش‌نشدنی تبدیل شود.

نه تنها گیاهان؛ بلکه حیوانات نیز از نهنگ عنبر تا آهوی ختنی و حتی زنبورها از منابع ساخت نت‌های عطر هستند. البته فناوری عطرسازی مدرن نیز به ما اجازه می‌دهد که مواد معطر مصنوعی را نیز به رایحه عطر اضافه کنیم. مواد مصنوعی علاوه‌بر کاهش تجربه نت‌های جدید، برای کسانی که آلرژی خاصی دارند بی‌خطر هستند و می‌توانند در کاهش قیمت عطر نیز مؤثر باشند. از سویی نت‌ها در محصولات دیگر نیز استفاده می‌شود، برای همین است که گاهی بوی یک شامپو برای شما تداعی کننده خاطرات جالبی است. بنابراین برای خرید عطر بدون بو کردن راه حل موثری وجود دارد و آن شناختن اصولی عطرها است.

با یوهانا مونانژ آشنا شوید، او طراح رایحه با بیش از بیست سال تجربه در این زمینه است و با برخی از بزرگترین خانه های طراحی عطر همکاری داشته است. او همچنین بنیانگذار Maison 21G  نام تجاری "انقلاب شخصی سازی در عطرسازی هایته" است، پس به راحتی می توان گفت که او بینی دارد که رایحه خوب را فقط با نگاه کردن به آن استشمام می کند.

در اینجا هر آنچه در مورد خرید آنلاین عطر باید بدانید آورده شده است.

 

کدام نت ها در رایحه ها غالب هستند؟

به گفته مونانژ ، اگر رایحه ای غنی است، غالبا به این دلیل است که ترکیبی از دو ماده قوی دارد. وی می گوید: "ترکیبات قوی معمولاً کهربا ، وانیل ، پرالین ، همه نت های شرقی ، نت های حیوانی ، نت های پودری مانند کومارین ، گل مریم یا نت های چوبی مانند عود و پاچولی(نعنا هندی) است."

این بدان معنی است که شما باید از رایحه ای که حاوی مخلوطی از این نت های قوی است ، خودداری کنید. در حالت ایده آل ، پیشنهاد میدهیم رایحه قوی تر شما با رایحه های سبک تر ، مانند ترنج ، نت های سبز ، نت های ازونی و گلهای نرم مخلوط شود ، بنابراین این عطر مردم اطراف شما را تحت فشار قرار نمی دهد.

 

رایحه ای 'تازه' می خواهید؟  چیزی که بدنبال آن هستید اینجاست

مونانژ میگوید: "چشمتان به نت های مرکبات مانند ترنج ، آهک ، لیمو ، پرتقال خون و گریپ فروت باشد. زنجبیل نیز برای این کار عالی است. "

مواد تشکیل دهنده حاوی تعداد زیادی نت سبز مانند انجیر و سوسن نیز طراوت زیادی را به ارمغان می آورد. اما تنها آنها نیستند.

مونانژ اضافه می کند "از خانواده های شاخص طراوت ، خانواده ازونی / دریایی است.  نت های مصنوعی مانند کالون یا فلوروزون فوق العاده تازه و قدرتمند هستند و در واقع فرمول را بالا می برند و نسیم تازه و ساحلی را به رایحه شما وارد می کنند. "

"سرانجام ، آخرین خانواده معروف برای تقویت طراوت، آلدئید است. مشهورترین مولکول C12 (MNA) است که در شانل شماره 5 بیش از حد مصرف می شود. این بو واقعاً متالیک/ سرد است و مولکول های سنگین فرمول را بالا می برد تا هماهنگی تازه زیبایی ایجاد کند."

 

عطر "شیرین" می خواهید؟ چیزی که دنبال آن هستید اینجاست

نمادین ترین و محبوب ترین رایحه شیرین وانیل است. برای طراحان رایحه همچون مونانژ، بوی نرم و شیرینی که در بسیاری از عطرها وجود دارد هنگام استفاده از مولکول فعال وانیل ایجاد می شود.

مونانژ می گوید "از نظر من دارچین برای ایجاد نوع دیگری از شیرینی در ترکیب عطر بسیار عالی است ؛ این ادویه گرم باعث ایجاد حس شیرینی الکتریکی می شود. از دیگر ترکیبات کلیدی مورد استفاده برای ایجاد جلوه ای شیرین ، می توان به نت های معروف مانند ولتول یا اتیل مالتول اشاره کرد که بوی کارامل سوخته می دهد. این یکی از موفق ترین خانواده های خوشبو است ، همه آن را دوست دارند و باعث ایجاد اعتیاد در مغز می شوند - هرچه بیشتر آن را بو کنید ، بیشتر دوستش دارید. "

"نت های لاکتونیک (که به طور طبیعی در میوه هایی مانند هلو ، زردآلو ، نارگیل وجود دارد) نوعی شیرینی خامه ای به ارمغان می آورد ؛ افراد جوان این نوع شیرینی را دوست دارند. سرانجام ، نت های مصنوعی مانند "متیل آنترانیلات" اثر قرمز ، آبدار و شیرینی متفاوت را در بسیاری از رایحه های میوه ای گلی ایجاد می کنند.

 

آیا بسته بندی (به عنوان مثال رنگ بطری) نوع رایحه را نشان می دهد؟

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید رایحه خود به صورت آنلاین باید به آن توجه کنید ، در نظر گرفتن بسته بندی آن است . از  شیشه عطر گرفته تا مایع داخل آن. همه اینها بخشی از بازاریابی نام تجاری است اما همچنان اطلاعاتی در مورد نوع رایحه به شما می دهد. رنگ های آبی برای طراوت ، سبز برای طبیعی بودن و رنگ های سیاه و طلایی می توانند رایحه های شدید لوکس را نشان دهند.

 

نحوه رمزگشایی رایج ترین خانواده های رایحه

مرکبات: این خانواده عطری بهترین رایحه برای روز یا صبح را ایجاد می کند ، و برای تابستان نیز مناسب است. با این حال مونانژ اذعان می کند که ماندگاری آن طولانی نیست زیرا مولکول ها بسیار فرار هستند.

گل: این خانواده مناسب هر موقعیت و فصلی است ، بسیار زنانه و ظریف است. مونانژ می گوید: "یک پالت عظیم از نت های گل (پودری ، سبز ، تازه ، لاکتونیک ، شدید ، حیوانی) باعث می شود عطرها برای هر زمان از روز عالی باشند." "گل های تازه موگوت و میموزا برای روز، و گل مریم با یاسمن و کهربا و نت های حیوانی برای شب مناسب ترند."

شرقی: این رایحه بسیار برای شب / عصر ، مناسبت های رسمی و زمستان یا هوای سرد مناسب است. مونانژ می گوید "من آن را برای محل کار توصیه نمی کنم زیرا ممکن است آزاردهنده(تند و شدید) باشد و همچنین برای تابستان نیز بسیار شیرین به نظر برسد. با این حال اگر با آن احساس خوبی دارید ، دنبال آن بروید!"

چایپر: این ساختار را هم می توان با نت های تازه گلی و هم میوه برای استفاده در روز یا تابستان (مانند کوکو شنل مادمازل) یا با نت های شرقی برای استفاده در شب مخلوط کرد (مانند انجل نارسیس رودریگز)

 

آیا هوشمندانه به نظر می رسد برای فردی که نوعی از یک رایحه را دارد رایحه مشابه دیگری هدیه بدهیم؟

مونانژ میگوید: "به عقیده ی من روایح مشابه تکنیک بازاریابی است. حال آنکه این امر باعث می شود تصمیم گیری و خرید برای خریداران بسیار سخت شود و این درحالی است که هیچ تمایز واقعی برایشان وجود ندارد."

"من معتقدم اگر عاشق عطر هستید ، باید به نت های اصلی بچسبید تا نسخه آنها، دنیای عطر بسیار بزرگ است ، انتخاب رایحه ای جدید به جای نسخه متفاوت از رایحه ای که قبلاً می شناسید و دوستش دارید بسیار هیجان انگیزتر است. "

 

بنابراین اگر تا کنون متوجه شدید کدام عطر را می‌پسندید با مراجعه به اطلاعات عطر درباره نت‌های آن تحقیق کنید. حتی با مشاوره با کارشناسان فروش می‌توانید به جزئیات بیشتر و دقیق‌تری برسید. هر نت یا بویی شما را به نحوی تحریک می‌کند. هر چقدر در این کار تمرین کنید خرید عطر بدون بو کشیدن آسان‌تر می‌شود. وقتی به بوها به‌ویژه بوهای انتزاعی می‌رسید، به آنها برچسب بزنید. بنابراین اگر بوی خاصی را تجربه کردید یک نام برای آن انتخاب کنید، شاید این بو شبیه بوی اتاق مادربزرگ شما باشد یا چوب خانه جنگلی، از این طریق بوها را به خاطر خود می‌سپارید و با آنها رابطه عمیق‌تری برقرار می‌کنید.

نظرات کاربران

نظر بدهید